HKHK RAAMATUPIDAJA 2017 on HELEN PAHAPILL

7. aprillil toimus Haapsalu Kutsehariduskeskuse raamatupidajate kutsevõistlus "HKHK raamatupidaja 2017". Võistlus oli üles ehitatud sarnaselt raamatupidajate kutseeksamiga.

Töö koosnes kolmest osast: 

 • Teooriatest
 • Finantsarvestuse praktilised ülesanded
 • Juhtimisarvestuse praktilised ülesanded

 

Tulemused:

 • HKHK raamatupidaja 2017 - Helen Pahapill 
 • II koht - Heli Paesüld
 • III koht - Velle Tress

 

Kutsevõistlusel osalesid raamatupidaja II kursuse õpilased (RP15).

 

Palju õnne võitjatele ja suured tänud osalejatele ning korraldajatele! 

Toiduretk läbi EUROOPA viis HKHK õpilased HISPAANIASSE

2. aprillist kuni 8. aprillini viibisid HKHK õpilased Kristel Laastau, Laura Susi, Lehte Stock, Bret Padar ning kutseõpetaja Enna Kallasvee Hispaanias, Valencias seoses Erasmus+ koostööprojektiga „Culinary trip through Europe“.


Projekti eesmärgiks on tutvuda eri rahvuste traditsioonilise köögiga, õppida toitude valmistamist ja analüüsida menüüd tervisliku toitumise, toidutalumatuse ja allergeenide sisalduse seisukohalt. Kuna projektipartnerid on kokku neljast riigist, siis lõpptulemuseks saab olema neljakeelne (saksa-, hispaania- , soome- ja eestikeelne ) retseptikogu.


Valencias oldud ajal valmistati üheskoos piirkonnale iseloomulikke toite Paellat, Valencia salatit, Aliolit, traditsioonilist Lihavõtte kooki ja Horchata’t, mis on Hispaaniale traditsiooniline jook, valmistatud purustatud erilist sorti maapähklitest (Tigernuts). Lisaks toiduvalmistamisele toimusid ka loengud tervislikust toitumisest toiduallergiatest ja toidutalumatusest. Praktilises tunnis õpiti menüüst leidma allergeene ja asendama neid teiste toiduainetega.

Nädalase projektikohtumise ajal toimusid ka väljasõidud riisi- ja oliivikasvatusse. Mõlemad kasvatused peavad oluliseks ökoloogiliselt puhast tootmist. Puhast ja väiketootmist peetakse toiduainete puhul üldiselt väga tähtsaks, sest turul müüdavad puuviljad, liha ja juustutooted olid oma hinnaklassilt kõrgemad, kui poes saadaolevad samalaadsed tooted. Väiketootmisest saadud kohaliku toidu eest ollakse seega nõus rohkem maksma. Kohalik turg oli omaette vaatamisväärsus ja kohalike seas oluline toidu hankimise koht.


Külastasime ka imekaunite iidsete majade, kirikute ja väljakutega Valencia vanalinna ning vanasse jõesängi ehitatud kuulsat kaasaegse elu keskust ning imekauneid parke. Jõgi suunati sajand tagasi linna keskusest väljapoole voolama. Tänu haljastatud vanas jõesängis olevale parkide- ja sportimisaladele peetakse Valenciat jooksvaks linnaks, sest väidetavalt käib kogu linn seal jooksmas või muud sporti harrastamas. Turia jõe endises sängis on ka kuulsate kohalike arhitektide Santiago Calatrava ja Felix Candela poolt projekteeritud 6 hoonest koosnev grupp futuristlikke ja linnapilti rikastavaid hooneid.

Valencia linn ja sealsed inimesed jätsid kõigile projektis osalejatele positiivsed ja värviküllased mälestused. Järgmine projektikohtumine toimub Joensuus veel selle õppeaasta mais ning HKHK võõrustab projektist osavõtvaid koole sügisel, oktoobrikuus.

Hispaania pilte saad vaadata SIIT.

BÜROOTÖÖ õpilased olid TÖÖVARJUDEKS

17. märtsil olid bürootöö eriala I kursuse õpilased töövarjupäeval. 

Töövarjupäeva eesmärk on tutvuda reaalse töökeskkonnaga ja tööprotsessiga. Seeläbi anaüüsida enda tugevusi ja arenguvajadusi erialase töö tegemisel. Töövarjupäeval külastatud asutusest saab mitme õpilase esimese kursuse praktikakoht.

Asutused, mida noored töövarjupäeval külastasid, olid nende endi poolt valitud. Samuti võeti ise ettevõtetega kontakti kokkulepete loomiseks. Õpilsed jälgisid ühe päeva jooksul õpitava erialaga sarnast ametit.

Õpilased olid töövarjupäeval järgmistes asutustes:
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, Õigusbüroos, Politsei - ja Piirivalveametis, Kirjastus Pegasus, Rapla Vallavalitsus, Haapsalu Rimi.

Õpilased iseloomustasid töövarjupäeva - huvitav, põnev, tegevusterohke, palju uut infot, seiklusterohke, meeldejääv, hariv, uued kogemused ja sõbralikud inimesed.

Töövarjupäeva tagasiside õpilastelt ideekaartidena: 

https://answergarden.ch/457264 - Kus olid töövarjupäeval?

https://answergarden.ch/457262 - Iseloomusta kolme sõnaga läbitud töövarjupäeva?

HOOLDUSTÖÖ eriala õpilased praktiseerimas TAANI vanadekodus.

HKHK-s hakati täiskasvanud õppijaile hooldustööd õpetama 2012 aastal ning kuna õppimishuvilisi tuli kokku terve kursuse jagu kirjutasime tollasesse LdV projekti „HKHK õpilaste uued oskused Euroopast“ sisse ka hooldustöö praktika välisriigis ning asusime sobivat partnerit otsima. Partnerkooli leidsime Taanist, kus paljude uuringute põhjal pidavat elama maailma kõige õnnelikumad inimesed, ning üks osa nende õnnelikkusest on seotud oskusega nautida oma vabu hetki, veeta need lähedaste seltsis, mitte ennast tööga üle koormata ning kutsuda seda mõnusolemise aega “hygge”.

Seega saatsime oma esimesed hooldustöö praktikandid taani vanadekodusse kogemusi omandama 2013 aasta kevadel ning ei pidanud pettuma. Ka järgnevate aastate praktikandid, kes töötasid nii vanadekodus kui koduhoolduses veendusid selles, et õnnelikke hetki on võimalik pakkuda ka nende klientuurile ning et ka vanadekodus on võimalik jätkata oma tavapärast elurütmi, omandada uusi oskusi ja leida sõpru ja kaasteelisi. Hygge tõepoolest toimis.

Kuna praktikantidel oli mõtteid ja muljeid rohkem kui nad suutsid teistele jagada, otsustasid 2016 aasta praktikandid Heli Tuisk ja Pille Näksi hakata oma igapäevasid tegevusi jagama blogi kaudu. Nii sündiski nende veebiblogiPille ja Heli Taanis“, mille hakkajad naisterahvad hiljem raamatuks vormistasid.

Sellel aastal veedavad oma erialase praktika Taanis Katrin Rehepapp ja Anne-Ly Padrik, kellega kokku on taani vanadekodu kogemuse saanud juba kokku 8 HKHK hooldustöö eriala õppurit. Katrin ja Anne-Ly töötavad OK-Plejecentret Baeshøjgård-is, mis asub Hørves, 80 km kaugusel riigi pealinnast Kopenahaagenist. Praktika toimub Erasmus+ programmi poolt rahastatud projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames, ning aastatel 2015-2017 on seetõttu välisriikdes saanud praktiseerida kokku 99 õpilast. Katrini ja Anne-Ly neljanädalane praktikaaeg hakkab nüüdseks lõppema kuid aprillikuus alustavad juba 2 järgmist hooldustööeriala praktikanti Londoni lähistel asuvas väikelinnas Southend-at-the-Sea. Ka Katrin ja Anne-Ly on kõik oma päevad ülestähendanud blogisseMeie praktika Taanis“.

Kui tahate ka teada, mida Taanimaal teisiti tehakse, siis head lugemist.

Heli Heimo

Välissuhete koordinaator

Kutsevõistlustel NOOR MEISTER astub üles 15 HKHK õpilast

meister Kutsehariduse suursündmus karjääriinfomess Noor Meister 2017 toimub sel aastal 4.-5. mail Eesti Näituste messikeskuses. Ürituse raames viiakse läbi kutsevõistlused kokku 32 erialal. Haapsalu Kutsehariduskeskusest võistleb sel aastal Noorel Meistril 10 õpilast:

 • Restoraniteenindus Keidy Kadak ja Laura Kiisk
 • Puhastusteenindaja Kaidi Vihman
 • Majutusteenindaja Marjanne Teesalu ja Elika Märtin
 • Vastuvõtu administraator Anette Tameri ja Samanta Jugova
 • Veebidisainer ja -arendaja Viller Maine
 • Microsoft spetsialst France Jaamann
 • Vabavara spetsialist Daniil Vihur
 • Ehitusviimistleja Paula Lebedev
 • Müürsepp Märt Moorbach
 • Mööblitisler Andres Maar
 • Plaatija Dan Eric Herkel
 • Kokk Regina Otsing

 

Edu meie tublidele noortele!

HKHK spordihoones toimusid SULGPALLI MEISTRIVÕISTLUSED

29. märtsil toimus Haapsalu Kutsehariduskeskuse Spordihoones Eesti Kutsekoolispordi Liidu 10. meistrivõistlused sulgpallis.

Võisteldi noormeeste-, neidude-, meestöötajate ja naistöötajate üksikmängus, meestöötajate ja naistöötajate paarismängus ja segapaarismängus.

Haapsalu Kutsehariduskeskusel õnnestus sellel korral saavutada järgmised tulemused: 

Margo Talv - noormeeste üksikmäng 4. koht

Riine Tammann - neidude üksikmäng 4. koht

Krislin Kozik - neidude üksikmäng 5. koht

Ivika Raudsepp - naistöötajate üksikmäng 4. koht

Margus Krips - meestöötajate üksikmäng 1. koht

Rene Reinola - meestöötajate üksikmäng 2. koht

Mehis Ehanurm - meestöötajate üksikmäng 3. koht

Mehis Ehanurm ja Margus Krips - meestöötajate paarismäng - 1. koht

Rene Reinola ja Alar Scmidt (Pärnumaa KHK) - meestöötajate paarismäng 2. koht

Margus Krips ja Ivika Raudsepp - segapaarismäng 4. koht

Rene Reinola ja Marelle Möll - segapaarismäng 5. koht

Võistlemas oli kokku 35 õpilast ja töötajat.

TULEMUSED

BÜROOTÖÖTAJAD arendasid oskusi dokumendihaldssüsteemis WEBWARE

sekretarTeisipäeval, 21. märtsil, arendasid bürootöö eriala II kursuse õpilased dokumenditöö tunnis oma oskusi dokumendihaldussüsteemis WEBWARE.

Õpilaste koolitajaks oli dokumendihaldurite ühingu juhatuse esimees Kersti Kiive. Koostöö koolitajaga jätkub ka edaspidi.

Riigieksamid 2017

eksam3Ka sel aastal toimuvad Haapsalu Kutsehariduskeskuses riigieksamid.

E 24. aprill kell 10:00 - eesti keele kirjalik riigieksam (ruum 209)

T 2. mai kell 10:00 - inglise keele kirjalik riigieksam (ruum 209)

E, T 8.-9. mai kell 9:00 - inglise keele suuline riigieksam (ruum 008)

R 12. mai kell 10:00 - matemaatika kirjalik riigieksam (ruum 204)

 

Õpilasel tuleb riigieksamile kaasa võtta isikut tõendav dokument ning eksamitöö sooritamiseks vajalikud töövahendid (kirjutamistarbed).

 

Lähemat infot riigieksamite kohta leiab SA Innove kodulehelt https://www.innove.ee/et/riigieksamid

Nädalainfo

24. - 30.04

Esmaspäeval, 24. aprillil, sooritatakse HKHK-s eesti keele riigieksamit. Samal päeval saavad õpilased osaleda ka foorumteatris "Salliv kool" ning maanteeameti koolitusel "Selge pilt". 

Teisipäeval, 25. aprillil, osalevad bürootöö eriala 2. kursuse õpilased õppekäigul, Tallinnas.

Teisipäeval ja kolmapäeval, 25. ja 26. aprillil osalevad haridustehnoloog, Airi Aavik, õppedirektor, Ülle Ojamäe, ning kutseõpetaja, Krista Põllula, koolitusprogrammis - digiajastu haridusjuht.

Kolmapäeval, 26. aprillil, osaleb puiduosakonna juhataja, Margus Krips, puiduerialade kutse andmise ümarlauas, Kutsekojas.

Neljapäeval, 27. aprillil, tähistame HKHK-s bürootöötajate päeva.


17. - 23.04

Teisipäeval, 18. aprillil, toimub HKHK-s hotelliteenindaja tase 3 kvalifikatsioonieksam. Lisaks toimub samal päeval õpilastele kaks loengut teemadel veeohutus ja doonorlus

Kolmapäeval, 19. aprillil on kõikidel võimalus teha heategu ja annetada verd HKHK doonoripäeval. Samal päeval osalevad ehituse- ja puiduõpetajad Epp Klimenko, Ülle Kübarsepp ja Inge Gagarina Tikkurile koolitusel ning puidu osakonnajuhataja Margus Krips, õppedirektor Ülle Ojamäe ning kutseõpetajad Eneli Uibo ja Aare Mehiste osalevad õpipoisiõppe kohtumisel. 

Lisaks on huvilistel võimalus kell 11:00 kuulata õpilaste NordPlus projekti muljeid Soomest.

Neljapäeval, 20. aprillil, osalevad Läänemaa Töömessil arendusdirektor Aile Nõupuu ja koolitusjuht Ingrit Kera.

Reedel, 21. aprillil, sõidavad hooldustöötaja 2. kursuse õpilased õppereisile, Paidesse ja Viljandisse. Õpilasi saadavad kutseõpetajad Jana Raag ja Anu Saar ning rühmajuhendaja Kaire Kaljura.

Lisaks toimub samal päeval koolinõukogu koosolek.


10. - 16.04

10. - 13. aprillil õppetööd ei toimu, õpilaste iseseisva õppetöö nädal.

Esmaspäeval, 10. aprillil, külastab haldusosakond Pärnumaa Kutsehariduskeskust, kus töötajatele tutvustatakse haldusala töökorraldust ning vahetatakse kogemusi.

Teisipäeval, 11. aprillil, toimub õpetajate ühine mõttetöö päev.

Kolmapäeval, 12. aprillil, toimub töötajatele meeskonnakoolitus. Koolitajaks Kaido Pajumaa.

Neljapäeval, 13. aprillil, osaleb HKHK Turba Kooli karjääripäeval ning IT valdkonna töötajad külastavad Eesti Infotehnoloogia Kolledžit. 

Reedel, 14. aprillil, HKHK suletud.

 

3. - 9.04

Kolmapäeval, 5. aprillil, toimub HKHK-s sõbralik kohtumine Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ja HKHK bürootöö eriala õpilaste vahel. 

Neljapäeval, 6. aprillil, külastavad kooli Kosejõe kooli noored. 

Neljapäeval ja reedel, 6. ja 7. aprillil, osalevad osakonnajuhatajad Marelle Möll ja Margus Krips ning kutseõpetajad Ülle Moks ja Eneli Uibo, töökohapõhise õppe seminaril, Tallinnas. 

Reedel, 7. aprillil, toimub HKHK raamatupidaja 2017 kutsevõistlus. Võistlusel osaleb raamatupidaja II kursus (RP15). Lisaks külastab kooli Ridala Põhikool, kes sellel korral karjääriõppe raames tutvuvad bürootöö ja infotehnoloogia erialaga.

Samal päeval, 7. aprillil, osalevad kutseõpetajad, Eneli Uibo ja Pille Nool, Karjääri- ja ettevõtlusõppe seminaril, Tallinnas.

 

27. märts - 2. aprill

27.03. – 07.04 stažeerivad Soomes, Hämennlinna kutsehariduskeskuses TAVASTIA Janne Muuli ja Marek Tarkin. Janne Muuli sõitu finantseerib Erasmus+ programm projekti „Õppeprotsessi kvaliteedi parandamine õpetajate koostöö ja erialase pädevuse tõstmise kaudu“ raames. 27.03. – 27.04 viibivad samas koolis praktikal ka 2 SAS õpilast Erasmus+ projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames.

Esmaspäeval, 27. märtsil, toimub koolinõukogu koosolek.

Teisipäeval, 28. märtsil, külastavad IT kutseõpetajad Oliver Karjane ja Valdo Nõlvak, IT juht Marek Seil ja haldusjuht Rene Reinola Eesti Infotehnoloogia Kolledžit. Seekord tutvutakse turvaliste arvutivõrkude süsteemidega kooli keskkonnas.

Kolmapäeval, 29. märtsil, toimub HKHK-s 7.-12. klasside noortele suunatud Läänemaa Inspiratsiooniüritus. Samal päeval, 29. märtsil, osaleb kutseõpetaja, Eneli Uibo, koolitusel "Juhendamine töökohapõhises õppes". Kõikidel HKHK töötajatel on aga kolmapäeval võimalus oma teadmisi arendada sisekoolitusel "Mobiilsed vahendid - küsimused ja vastused"

Neljapäeval, 30. märtsil, toimub õpperühmade ühispildistamine, õpilasti pildistab fotograaf Silver Raidla.

Reedel, 1. aprillil, osalevad õppedirektor, Ülle Ojamäe, ja kutseõpetaja, Aili Tervonen, soome keele õpetajate seminaril ning haridustehnoloog, Airi Aavik, osaleb haridustehnoloogide seminaril.


20. - 26. märts

19.03. – 19.04. praktiseerivad kokaeriala õpilased Slovakkias, Kosice restoranides. Praktikat rahastab Erasmus+ programm projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames. Õpilasi saadab praktikale Enna Kallasvee.

Kolmapäeval, 22. märtsil, külastavad õppeosakonna töötajad Rakevere Ametikooli, kohtutakse ametikaaslastega ning tehakse koolis ringkäik.

Neljapäeval, 23. märtsil, osaleb koolitusjuht, Ingrit Kera, RKT programmi koolituste koosolekul, Tartus.

Reedel, 24. märtsil, osaleb arendusdirektor, Aile Nõupuu, Kodukandi täiskasvanuhariduse saadikute piirkondlikul seminaril, Kehtnas.


13. - 19. märts

13.03. – 12.04 praktiseerivad HKHK koka eriala õpilased Prantsusmaal La Roche sur Yon’i restoranides. Praktikat rahastab Erasmus+ programm projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames.

13.03 – 24.03 stažeerib Prantsusmaal La Roche sur Yon’is ka koka eriala õpetaja Tiina Sootalu, kelle sõitu finantseerib samuti Erasmus+ programm projekti „Õppeprotsessi kvaliteedi parandamine õpetajate koostöö ja erialase pädevuse tõstmise kaudu“ raames.

13.-17.03 viibib välissuhete koordinaator Heli Heimo Prantsusmaal, La Roche sur Yon’is, kauaaegse partnerkooli UFA Edouard Branly korraldatud koostööseminaril „Europe – Reinforcing our partnerships“.

12.03.-12.04 praktiseerivad kaks hooldustöötaja eriala õpilast Taanis, Svinninges. Praktikat rahastab Erasmus+ programm projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames.

Esmaspäeval, 13. märtsil, osaleb direktor, Ingrid Danilov, Viljandi Kutseõppekeskuses toimuval kutsekoolide juhtide ja HTM esindajate ühisel arutelul kutsehariduse tulevikust. Inglise keele õpetaja, Liis Rüü, aga osaleb inglise keele riigieksami seminaril.

Samal päeval, 13. märtsil, külastavad IT kutseõpetajad Oliver Karjane ja Mario Metshein ettevõtteid ning ehitus valdkonna kutseõpetaja, Inge Gagarina, külastab õpilastega Tondi Koolituskeskust.

Teisipäeval, 14. märtsil, tähistatakse HKHK-s emakeelepäeva.

Teisipäeval ja kolmapäeval, 14.-15. märtsil, toimub HKHK puidumajas tislerite kutsevõistlus Noor Tisler 2017. Võistlustel osalevad I, II ja III kursuse tisleri õpilased.

Kolmapäeval, 15. märtsil, osaleb kutseõpetaja, Eneli Uibo, koolitusel - Juhendamine töökohapõhises õppes.

Neljapäeval ja reedel, 16. - 17. märtsil, osalevad kokaõpilased Kuressaares kokavõistlustel, õpilasi juhendab kokaõpetaja, Kersti Raak.

Reedel, 17. märtsil, osalevad bürootöötaja eriala I kursuse õpilased töövarjupäeval.

6. - 12. märts

5. -11. märtsil toimub õpilähetus Saksamaale, Dresdenisse Erasmus+ projekti "Õppeprotsessi kvaliteedi parandamine õpetajate koostöö ja erialase pädevuse tõstmise kaudu" raames. Õpilähetusel osalevad õpetajad Liis Rüü ja Karlo Hälvin.

6. -10. märtsil osalevad kolm esimese kursuse majutusteeninduse õpperühma õpilast ja projektijuht Kadri Kauts NordPlus projekti "Kasvata sallivust - väärtusta mitmekesisust" kohtumisel Rootsis Nyköpingis.

Kolmapäeval, 8. märtsil, toimub kolmanda kuruse õpilastele EURES kohtumineSamal päeval, 8. märtsil, osaleb Soomes toidumessil söökla juhataja, Heli Nõupuu.

Kolmapäeval ja neljapäeval, 8. ja 9. märtsil, avab uksed taas HKHK restoran.

Neljapäeval, 9. märtsil, osaleb arendusdirektor, Aile Nõupuu, Eesti Vabariik 100 projektitaotluste infopäeval. Samal päeval, 9. märtsil, toimub HKHK-s KÄSITÖÖ KIRBUKAS.

Reedel, 10. märtsil, toimub HKHK Talvine lõpuaktus 2017. Samal päeval, 10. märtsil, osaleb haridustehnoloog, Airi Aavik, HITSA koolitusel.


27. veebruar - 5. märts

Esmaspäeval, 27. veebruaril, osaleb haridustehnoloog, Airi Aavik, Digipeegli arenduskoosolekul. Samal päeval osalevad Microsofti teabepäeval haldusjuht, Rene Reinola, ja IT juht, Marek Seil.

Teisipäeval, 28. veebruaril, toimub HKHK-s ettevõtluspäev.

Kolmapäeval, 1. märtsil, tutvustavad ehitus osakonnajuhataja, Toomas Kivisalu, ja kutseõpetaja, Villu Vapper, kooli RUUKKI-s.

Kolmapäeval ja neljapäeval, 1. ja 2. märtsil, avab uksed taas HKHK restoran.

Neljapäeval, 2. märtsil, osaleb koolidirektor, Ingrid Danilov, Briti Nõukogu korraldamisel toimuval konverentsil "Muutuste juhtimine muutuvas maailmas".

Reedel, 3. märtsil, toimub HKHK-s Läänemaa noorte karjääriinfomess "Oma rada - Kutseõppe eri".

Samal päeval, 3. märtsil, toimub HKHK-s ka HITSA seminar.

20.-26. veebruar

Esmaspäeval, 20. veebruarilkaitsevad lõpukursuse arvuti eriala noored lõputöid.

Samal päeval, 20. veebruaril, toimub HKHK kommunikatsiooninõustamise koosolek.

Kolmapäeval, 22. veebruaril, toimub HKHK-s Hakaton ettevõtluspäev ning Eesti Vabariigi 99. aastapäeva aktus.

Samuti kolmapäeval, 22. veebruaril, arendavad töötajad testide ja küsitluste koostamise oskusi sisekoolitusel.

Neljapäeval, 23. veebruaril, avab taas uksed HKHK restoran.

13.-19. veebruar

Esmaspäeval, 13. veebruaril, kaitsevad arvuti eriala IV kursuse õpilased oma ettevõttepraktikaid.

Teisipäeval, 14. veebruaril, osalevad koolitusjuht Ingrit Kera ja kutseõpetaja Aili Tervonen Läänemaa toiduturismi üritusel "Kohalik toit kättesaadavaks!"

Kolmapäeval, 15. veebruaril, toimub HKHK-s MTÜ Hoovõtukeskuse noorte laagripäev.

Samal päeval, 15. veebruaril, arendavad õpetajad video kasutamise oskusi õppetöös, sisekoolitusel.

Neljapäeval, 16. veebruaril, toimub HKHK ehitusmajas AS Silikaat koolitus.

Samal päeval, 16. veebruaril, külastavad bürootöö eriala õpilased Läänemaa Töötukassa bürood, õpilastega külastavad ettevõtet kutseõpetajad Eneli Uibo ja Krista Põllula.

Reedel, 17. veebruaril, sooritavad IV kursuse arvuti eriala õpilased EUCIP kutseeksamit.

Samal päeval, 17. veebruaril, külastavad kooli Taebla Lasteaia lapsed.

Laupäeval, 18. veebruaril, toimuvad HKHK-s Läänemaa Talimängud.

6. - 12. veebruar

Esmaspäeval, 6. veebruaril on HKHK-s külas Oru Kool ja Nikolai Kool, kes osalevad kokanduse töötoas.

Samal päeval, 6. veebruaril, osaleb äriteenindus osakonnajuhataja, Marelle Möll, lapsehoidja õppekava töörühmas, SA Innoves.

Teisipäeval, 7. veebruaril, toimub HKHK-s Ridala Põhikooli karjääripäev. Sellel korral tutvuvad noored ehituse erialadega

7. veebruaril saavad aga HKHK õpilased osa turvalise interneti päeva põnevatest tegevustest meie koolis ja majutusteeninduse eriala tütarlapsed külastavad karjääriõppe tunni raames Läänemaa Töötukassa bürood.

Samal päeval, 7. veebruaril, osaleb kutseõpetaja, Ülle Moks, koolitusel, Tallinnas.

Kolmapäeval, 8. veebruaril, sõidavad tekstiilitöö eriala õpilased õppekäigule, Hiiumaale. 

Kooli direktor, Ingrid Danilov, on samal päeval, 8. veebruaril,  koolijuhtide kohtumisel, Tallinnas ning õppedirektor Ülle Ojamäe ja äriteenindus osakonnajuhataja Marelle Möll osalevad Tallinnas, Kutsekojas, ümarlauas "Raamatupidajate kutse andmise suunad 2017 ja edasi"

Reedel, 10. veebruaril, külastavad majutusteeninduse ja bürootöö eriala õpilased turismimessi "Tourest 2017". Õpilasi saadavad kutseõpetajad Krista Põllula ja Aili Tervonen.


30. jaanuar - 5. veebruar

Esmaspäeval, 30. jaanauril, on taas kõikidel HKHK õpilastel võimalus osaleda fotoringis.

Teisipäeval, 31. jaanuaril, osaleb äriteenindus osakonnajuhataja, Marelle Möll, SA Innove lapsehoidja õppekava arutelul.

Kolmapäeval, 1. veebruaril, osaleb info- ja huvijuht, Marit Sillat, noortevaldkonna tegijate tunnustamisel, Tallinnas.

Reedel, 3. veebruaril, võtab HKHK osa Haapsalu linna projektipäevast "Kogu linn lõimib". Selle ürituse raames on Haapsalu noortel võimalus osaleda 14 erinevas HKHK töötoas.

Samal päeval, 3. veebruaril, osaleb sotsiaaltöötaja, Kadi Jalgma, "Salliv kool" seminaril, Tallinnas.

23. - 29. jaanuar

Esmaspäeval, 23. jaanuaril, toimub koolinõukogu koosolek. Samal päeval külastab taas kooli MTÜ "On mahti", kes sellel korral osaleb pagari töötoas. HKHK karjääriõpetuse õpetaja Eneli Uibo ja õppe- ja karjäärinõustaja Liina Krips osalevad aga esmaspäeval Läänemaa Rajaleidja Keskuses karjäärialasel koostöökohtumisel.

Teisipäeval, 24. jaanuaril, osaleb turismi-, toitlustuse- ja majutusteeninduse osakonnajuhataja, Enna Kallasvee, Tartus giidide kutsekomisjonis.

Kolmapäeval, 25. jaanuaril, arendavad HKHK õpetajad ennast sisekoolitusel "Testide ja küsitluste koostamine erinevate veebivahenditega".

Reedel, 27. jaanuaril, osaleb käsitöö juhtõpetaja Marju Heldema Tallinna Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias professionaalse käsitöö hariduse ümarlauas.


16. - 22. jaanuar

Esmaspäeval, 16. jaanuaril, külastab kooli MTÜ "On mahti", kes tutvub HKHK õppehoonetega ning osaleb töötoas "Soolased suupisted". 

Samal päeval, 16. jaanuaril, toimub HKHK kommunikatsioonialase nõustamise koosolek ning alustab uuesti õpilaste fotoring.

Teisipäeval, 17. jaanuaril, viib raamatupidaja eriala õpilastele E-arvete temaatilise loengu läbi Omniva esindaja.

Neljapäeval, 19. jaanuaril, esineb ettekandega Pärnu riigigümnaasiumite haridustehnoloogidele HKHK haridustehnoloog Airi Aavik.

Reedel, 20. jaanuaril, osaleb Ülle Moks SA Innove bürootöö eriala võrgustikuseminaril.

9. - 15. jaanuar

Esmaspäeval, 9. jaanuaril, külastavad arvuti eriala kutseõpetajad Mario Metshein ja Oliver Karjane praktikaettevõtteid. 

Reedel, 13. jaanuaril, toimub HKHK-s puhastus- ja majutusvaldkonna erialaarenduse infopäev.

Samal päeval, 13. jaanuaril, avatakse pidulikult ka HKHK renoveeritud toitlustuskompleks.


19. - 23. detsember

Esmaspäeval, 19. detsembril, toimub koolinõukogu koosolek.

Teisipäeval, 20. detsembril, viib arendusdirektor Aile Nõupuu Läänemaa Ühisgümnaasiumis läbi fotograafiakoolitust.

Kolmapäeval, 21. detsembril, toimub töötajate üldkoosolek.

Neljapäeval, 22. detsembril, toimub HKHK jõuluaktus, millele järgneb ühine koolipere jõululõuna.

Samal päeval, 22. detsembril, korraldavad kutseõpetaja Kersti Raak ja arendusdirektor Aile Nõupuu Läänemaa Ühisgümnaasiumis töötubasid.

Reedel, 23. detsembril, algab vaheaeg! :) 

5. - 11. detsember

Esmaspäeval, 5. detsembril osalevad turismi-, toitlustuse- ja majutusteeninduse osakonnajuhataja Enna Kallasvee ja kutseõpetaja Krista Põllula hotelliteenindaja kutseeksami koolitusel, Tallinnas.

Samal päeval, 5. detsembril külastavad äriteenindus osakonna kutseõpetajad Oliver Karjane ja Mario Metshein praktikaettevõtteid, Tallinnas.

Teisipäeval, 6. detsembril toimub osakonnajuhatajate infokoosolek ning arendusosakonna koosolek.

Kolmapäeval, 7. detsembril on kõikigel huvilistel hea võimalus saada väikene ülevaade Erasmus+ programmi rahastatud projekti "Õppeprotsessi kvaliteedi parandamine õpetajate koostöö ja erialase pädevuse tõstmise kaudu" raames toimunud stažeerimisest Oulu Ametikoolis.

Neljapäeval, 8. detsembril toimub HKHK JÕULULAAT, meie kodusel laadal on hea võimalus soetada erinevaid käsitööna valminud jõulukingitusi. Kauplemine algab kell 11:30 ja lõppeb 13:30.

Samal päeval, 8. detsembril, osaleb arendusdirektor Aile Nõupuu Kuldõun 2016 tunnustusüritusel, Tallinnas.

Reedel, 9. detsembril, osaleb haridustehnoloog Airi Aavik HITSA koolitusprogrammide arendusseminaril, Tallinnas.


28. november - 4. detsember

Esmaspäeval, 28. novembril HKHK nõunike kogu koosolek.

Teisipäeval, 29. novembril osaleb direktor Ingrid Danilov konverentsil, Haapsalu Kultuurikeskuses

Kolmapäeval, 30. novembril toimub õpilasesinduse koosolek.

Neljapäeval, 1. detsembril osalevad haridustehnoloog Airi Aavik, äriteenindus osakonnajuhataja Marelle Möll ja kutseõpetaja Eneli Uibo sotsiaalvaldkonna võrgustikuseminaril, Tallinnas.

Samal päeval, 1. detsembril osalevad õpetaja Merle Zibo ja Liis Rüü Eesti Õpetjate Liidu infoüritusel, Haapsalu Põhikoolis.

Reedel, 2. detsembril toimub juhtkonna koosolek.


21.-27. november

Esmaspäeval, 21. novembril osalevad õppedirektor Ülle Ojamäe, sotsiaaltöötaja Kadi Jalgma ja psühholoog Reet Saareväli seminaril HEV-õppija kutseõppes, Tallinnas.

Teisipäeval, 22. novembril, osaleb arendusdirektor Aile Nõupuu Erasmus+ temaatilisel seminaril "Sotsiaalse kaasatuse vajadus ja võimalus", Tallinnas.

Teisipäevast - reedeni, 22.-25. november, osaleb välissuhete koordinaator Heli Heimo Erasmus+ kontaktseminaril, Dublinis.

Kolmapäeval, 23. novembril, arendavad õpetajad google kasutamise oskusi sisekoolitusel.

Samal päeval, 23. novembril, osaleb kutseõpetaja Ülle Moks koolitusel, Tallinnas.

Reedel, 25. novembril osaleb äriteenindus osakonnajuhataja Marelle Möll koolitusel "Töökohapõhise õppe dokumenteerimine", Tartus.

Samal päeval, 25. novembril, osaleb haridustehnoloog Airi Aavik Digijuhi lõpuseminaril, Tallinnas.

Reedel ja laupäeval, 25. ja 26. novembril osalevad kutseõpetajad Eneli Uibo ja Marit Sillat koolitusel "Andragoogika kutseõpetajale", Tallinnas.


14.- 20. november

Esmaspäeval, 14. novembril, külastavad IT valdkonna õpetajad praktika ettevõtteid.

Samal päeval, 14. novembril, tutvustavad koolitusjuht Ingrit Kera ja kutseõpetaja Krista Põllula Läänemaa Töötukassas infopäeval hotelliteenindaja koolitust.

Teisipäeval, 15. novembril, arendavad õpetajad moodle programmi kasutamise oskusi sisekoolitusel.

Kolmapäeval, 16. novembril, külastab Soome Tampere kooli esindus Haapsalu Kutsehariduskeskust.

Samal päeval, 16. novembril, külastavad haridustehnoloog Airi Aavik ja IT juht Marek Seil Pärnumaa Kutsehariduskeskust ning õppedirektor Ülle Ojamäe osaleb juhtimiskoolitusel, Tallinnas.

Neljapäeval ja reedel, 17.-18. novembril, osaleb õppedirektor VÕTA seminaril, Tallinnas.

Reedel, 18. novembril, toimub hooldustöö eriala õpilaste loovtegevuse tundUuemõisa Kodus.

Reedel ja laupäeval, 18.-19. novembril, osaleb haridustehnoloog Airi Aavik HITSA koolitajate talvekoolis.


7. - 13. november

Alates 7. novembrist kuni 11. novembrini võtab HKHK vastu projektipartnereid viiest erinevast riigist NordPlus projekti "Promote Tolerance - Celebrate Diversity" raames. Meie käsitletavaks teemaks on sellel korral "Disability in including community" ("Puuetega inimeste kaasamine ühiskonda")

7. novembril toimub koostöös Eesti Töötukassa ja Euroopa liikuvuse portaaliga EURES noortele loeng teemadel: 

 • Kuidas saab Eesti Töötukassa aidata noort?
 • Võlg on võõra oma!
 • Ohutult välismaale tööle


Teisipäeval, 8. novembril külastab koolimaja Pääsupesa lasteaia Kannikese rühm.

Neljapäeval, 10. novembril, on abikoka ja kodumajanduse eriala õpilased õppekäigul, Tallinnas. Külastatatkse Tallinna Teeninduskooli ja üht Eesti suurimat pagari- ja kondiitrifirmat Pagaripoisid OÜ.

Neljapäevast kuni pühapäevani, 10.-13. novembrini, on HKHK esindatud XX Mardilaadal. Mardilaadal esitletakse ja müüakse Eesti parimat käsitööd, toimuvad oma ala asjatundjate poolt läbi viidud meistrikojad käsitöö gurmaanidele ja harrastajatele ning õpitoad lastele. Lisaks käsitöötoodangu presentatsioonid ja uute raamatute esitlused.

Laupäeval, 12. novembril, osaleb HKHK Ridala Põhikooli kogu pere päeval "Elus täis kooli, kool täis elu", kus HKHK haridustehnoloog Airi Aavik viib läbi õpituba "Tark mees taskus!". Räägitakse hariduslikest äppidest. Nutikad vahendid annavad meile võimaluse iga päev midagi uut õppida, teada saada. Vahet pole, kui vana ollakse, tark mees taskus aitab hoida vaimu ja ka füüsise virgena.


31. oktoober - 6. november

Uut nädalat alustab HKHK esmaspäeval, 31. oktoobril, koolinõukogu koosolekuga.

Teisipäeval, 1. novembril, arendavad õpetajad moodle programmi kasutamise oskusi sisekoolitusel.

Neljapäeval, 3. novembril, toimub HKHK-s Läänemaa Osaluskohvik, kuhu on oodatud kõik Läänemaad noored arutlema erinevatel huvitavatel noori puudutavatel teemadel. 

Reedel, 4. novembril, on HKHK hooldustöö(HT-15) eriala õpilased õppekäigul, Tallinnas.


24.- 30. oktoober

Sellel nädalal on HKHK toitlustusvaldkonnas kutsevõistluste nädal.

23.oktoobrist kuni 28. oktoobrini toimub Londonis Doclands Academy poolt korraldatud AEHT (European Association of Hospitality and Tourism) aastakonverents, kus osalevad ka Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilased ja õpetajad.

Toimuvad erinevad turismi-, toitlustuse- ja majutuse-valdkonna kutsevõistlused. Suheldakse juba olemasolevate partneritega ja leitakse uusi kontakte ning koostöö võimalusi Euroopa erinevate sama valdkonna kutsekoolide õpilaste ja õpetajate vahel.

Haapsalu Kutsehariduskeskusest on sel aastal AEHT aastakonverentsil võistlemas koka eriala õpilane Rauno Reimann, keda juhendab kutseõpetaja Tiina Sootalu ja restoraniteenindus võistlustel Keidy Kadak, keda juhendab kutseõpetaja Kersti Õm.

27. oktoobril on HKHK esindus võistlemas ka noorkokk 2016 võistlustel, Tallinnas toidumessil FoodFest 2016.

Meie kooli esindavad peakokana III kursuse kokaõpilane Regina Otsing ja abikokana II kursuse kokaõpilane Marek Judanov. Noorte juhendajateks on kutseõpetajad Kersti Raak ja Tiina Sootalu.

Elame teile kõigile kaasa ja hoiame oma meistritele pöialt!

Teisipäeval, 25. oktoobril on bürootöö eriala õpilased Tallinnas õppekäigul. Külastatakse Eesti kunstimuuseumit ja Tallinna vanalinna ning ettevõtteid Büroomaailm ja Pipedrive.

Samal päeval, 25. oktoobril sooritavad HKHK-s 10 pottsepa eriala õpilast esmakordselt kutsekvalifikatisooni eksamit. Eksami viib läbi MTÜ Pottsepad.

Kolmapäeval, 26. oktoobril osaleb HKHK haridustehnoloog IKT Sügiskonverentsil „Digitaalselt aktiivne kool“.Konverentsi teemadeks on tehnoloogiaharidus, digivahendite kasutamine õppetöös, koostöövõimalused äriettevõtete ja koolide vahel ning muidugi digipädevused. Praktilistes töötubades tutvustatakse põnevaid projekte nii õpetajatele kui ka koolijuhtidele.

Tegusale nädalale paneb väärika punkti meie täiskasvanud õpilaste lõpuaktusReedel 28. oktoobril kell 14.00 saavad lõputunnistuse pottsepad (PS15), plekksepad (PLS15) ja sadulsepad (SAS15).

Hooldustöötajad õppisid KÄTE JA JALGADE HOOLDUST

Esmakordselt toimusid sel kevadel Haapsalu Kutseharidusekeskuse hooldustöö erialal tunnid, mille sisuks oli vanurite ning puudega inimeste käte ja jalgade hooldus. Kuna paljud õppijad, kes töötavad hooldekodudes, on oma ametis tundnud vajadust sarnaste oskuste järele, siis viidi õppeprogrammi sisse vastav õppeaine.

Õppetöö käigus õpitakse tundma jalgade ja käte olukorra analüüsimist, küünte hooldamist ja viimistlemist ning jalamassaaži tegemist. Üheks osaks õppeainest on nahahaiguste tundmine ning ennast säästev tegutsemine nahahaiguste korral.

Õppetunnid viib läbi Merle Murik, kes töötab Tallinnas Eesti Iluteeninduse Erakoolis (EIEK) praktikajuhendaja ja koolitajana. Erialased oskused omandas ta samas koolis ning on töötanud 5 aastat kosmeetikuna. Varem on Merle Murik 10 aastat olnud ametis spaahotell Laine Ilukeskuse juhatajana.

HKHK kokaõpilased osalesid kutsevõistlusel "KOKAKUNST KURESSAARES 2017"

16. - 17. märtsil osalesid Haapsalu Kutsehariduskeskuse koka teise ja kolmanda kursuse õpilased Kuressaare Ametikoolis kokkade kutsevõistlustel "Kokakunst Kuressaares 2017". Teise kursuse kategoorias esindas kooli Carol Plans, kelle juhendajaks oli kokaõpetaja Kersti Raak ja kolmanda kursuse kategoorias Rauno Reimann, kelle juhendajaks oli kokaõpetaja Tiina Sootalu.

Võistlustel loositi erinevate koolide õpilased kaheliikmelistesse võistkondadesse. Lisaks Eesti kutsekoolidele võtsid võistlusest osa Läti ja Leedu kokaõpilased Riiast, Ogrest, Vilniusest ja Kaunasest. Caroli paariliseks oli sellel korral Tartu Kutsehariduskeskuse õpilane ja Rauno paariliseks osutus Leedu õpilane.

Kui Rauno jaoks olid need juba kolmandad kutsevõistlused, siis Carol osales kutsevõistlustel esmakordselt.

Võistlustööna valmistasid õpilased põhiroa, desserdi ja üllatusroa.

Kokku osales õpilasi 15 erinevast kutsekoolist.

Teise kursuse kategoorias noppis esikoha sellel korral Pärnumaa Kutsehariduskeskuse ja Kuressaare Ametikooli võistkond ning kolmanda kursuse kategoorias Tartu Kutsehariduskeskuse ja Valgamaa Kutseõppekeskuse osalejad.

Kuressaare Ametikool korraldab kutsevõistlust "Kokakunst Kuressaares" alates 2010. aastast.

FOTOD Kuressaare Ametikooli Facebooki lehel.

Suur tänu õpilastele ja juhendajatele kooli esindamise eest! 

SLOVAKKIA praktika algas VÕISTLUSEGA

HKHK noored on Slovakkias, Kosices,  praktiseerinud juba mitmeid aastaid ning tavaliselt on praktikakohtadeks olnud kohalikud hotellid, kohvikud ja restoranid. Ka sellel aastal valisime kolm kokaeriala õpilast, kelleks on Jan Piberman, Keidi Põld ja Alika Leonova, kes Erasmus+ projekti "Parimaid praktikaid Euroopast" raames oma erialase praktika just Slovakkias sooritada saavad. Sellel aastal aga tegi meie partnerkool, Kosice Hotelliakadeemia, meile lisaks veel huvitava ettepaneku ning kutsus meie praktikandid samal ajal koolis toimuval barman'ide võistlusel osalema. 

CASSOVIA CUP on kohalik noorte baarman'ide võistlus, mis on toimunud Kosice Hotelliakadeemias juba pikki aastaid. Viimastel aastatel on proovitud kaasata ka oma europartneritest sõpruskoole ning selleaastasel võistlusel osalesid veel ka Tšehhi Vabariik ja Ungari, varemalt on osa võtnud ka Portugal. Võistluse käigus toimub nii teooria test kui ka praktiline kokteilivalmistamise osa, kus iga osaleja pidi hakkama saama ühe alkohoolse- ja ühe alkoholivaba joogiga. Meie tiimist asusid võistlema Alika ja Keidi, kes said enne minekut ka veidike joogivalmistamise alast koolitust. Kogemusi sellel alal ju ei olnud, sest nii Keidi kui Alika õpivad tegelikult hoopis kokaerialal kuid on rõõmuga valmis vastu võtma ja selgeks õppima uusi kogemusi ja oskusi.

Tüdrukute õppimistahe ja sihikindlus tõid Keidile võistlustelt kolmanda koha ning Alikale diplomi ning suuremas koguses uusi kogemusi, julgust, keelepraktikat ja uusi sõpru. Kohe pärast seda asusid nii Jan, Keidi kui Alika restoranitööle, kuhu nad jäävad kokku neljaks nädalaks. 

Rohkem infot ja fotosid HKHK õpilaste välispraktikatest leiab meie HKHK PRAKTIKABLOGIST.

HKHK NOOR TISLER 2017 on ANDRES MAAR ja KARL-JÜRGEN SULEPI

14.- 15. märtsil toimus HKHK puidumajas tislerite kutsevõistlus HKHK Noor Tisler 2017. Parima paaristööna valminud meremehekirstu valmistasid tisleri eriala III kursuse õpilased Andres Maar ja Karl-Jürgen Sulepi, kes kogusid 100-st maksimaalsest punktist 93,5 punkti.

II koht - Margret Raba ja Tomi Laid

III koht - Ramon Engman ja Kustas Roosileht

IV koht - Kaimar Soon ja Germo Pärna

Selle aasta võistlustööks oli meremehekirst, mis koosnes 18-st erinevast detailist, mis sisaldas näiteks kalasabatappi ja puidust hingedega kinnitatud kaant. Võistlustöö autoriks ja õpilaste juhendajaks on HKHK puiduõpetaja Aare Mehiste. Aare Mehiste omab viienda ehk kõige kõrgeima taseme tisleri kutsekvalifikatsioonitunnistust.

Sellel aastal võistles tiitli nimel kaheksa I, II ja III kursuse tisleri eriala õpilast.

HKHK puiduosakonna juhataja Margus Kripsi sõnul läks võistlustöö hästi neil, kes suutsid meeskonnana hästi tegutseda, kellel aga meeskonnatöö ei toiminud, neil sai ka töö kannatada.

Selle aasta võistlustöö eesmärk oli peale tislerioskuste hinnata ka meeskonnana töötamist, sest tänapäeval on vaja aina enam teha koostööd, üksinda töötavaid tislereid on üsna vähe.

Palju õnne võitjatele, suured tänud kõikidele osalejatele ja puiduosakonna õpetajatele!

Fotogalerii HKHK Facebooki lehel.

Samal teemal ilmunud artikkel Lääne Elus.

Subcategories