HOOLDUSTÖÖ eriala õpilased praktiseerimas TAANI vanadekodus.

HKHK-s hakati täiskasvanud õppijaile hooldustööd õpetama 2012 aastal ning kuna õppimishuvilisi tuli kokku terve kursuse jagu kirjutasime tollasesse LdV projekti „HKHK õpilaste uued oskused Euroopast“ sisse ka hooldustöö praktika välisriigis ning asusime sobivat partnerit otsima. Partnerkooli leidsime Taanist, kus paljude uuringute põhjal pidavat elama maailma kõige õnnelikumad inimesed, ning üks osa nende õnnelikkusest on seotud oskusega nautida oma vabu hetki, veeta need lähedaste seltsis, mitte ennast tööga üle koormata ning kutsuda seda mõnusolemise aega “hygge”.

Seega saatsime oma esimesed hooldustöö praktikandid taani vanadekodusse kogemusi omandama 2013 aasta kevadel ning ei pidanud pettuma. Ka järgnevate aastate praktikandid, kes töötasid nii vanadekodus kui koduhoolduses veendusid selles, et õnnelikke hetki on võimalik pakkuda ka nende klientuurile ning et ka vanadekodus on võimalik jätkata oma tavapärast elurütmi, omandada uusi oskusi ja leida sõpru ja kaasteelisi. Hygge tõepoolest toimis.

Kuna praktikantidel oli mõtteid ja muljeid rohkem kui nad suutsid teistele jagada, otsustasid 2016 aasta praktikandid Heli Tuisk ja Pille Näksi hakata oma igapäevasid tegevusi jagama blogi kaudu. Nii sündiski nende veebiblogiPille ja Heli Taanis“, mille hakkajad naisterahvad hiljem raamatuks vormistasid.

Sellel aastal veedavad oma erialase praktika Taanis Katrin Rehepapp ja Anne-Ly Padrik, kellega kokku on taani vanadekodu kogemuse saanud juba kokku 8 HKHK hooldustöö eriala õppurit. Katrin ja Anne-Ly töötavad OK-Plejecentret Baeshøjgård-is, mis asub Hørves, 80 km kaugusel riigi pealinnast Kopenahaagenist. Praktika toimub Erasmus+ programmi poolt rahastatud projekti „Parimaid praktikaid Euroopast“ raames, ning aastatel 2015-2017 on seetõttu välisriikdes saanud praktiseerida kokku 99 õpilast. Katrini ja Anne-Ly neljanädalane praktikaaeg hakkab nüüdseks lõppema kuid aprillikuus alustavad juba 2 järgmist hooldustööeriala praktikanti Londoni lähistel asuvas väikelinnas Southend-at-the-Sea. Ka Katrin ja Anne-Ly on kõik oma päevad ülestähendanud blogisseMeie praktika Taanis“.

Kui tahate ka teada, mida Taanimaal teisiti tehakse, siis head lugemist.

Heli Heimo

Välissuhete koordinaator