SLOVAKKIA praktika algas VÕISTLUSEGA

HKHK noored on Slovakkias, Kosices,  praktiseerinud juba mitmeid aastaid ning tavaliselt on praktikakohtadeks olnud kohalikud hotellid, kohvikud ja restoranid. Ka sellel aastal valisime kolm kokaeriala õpilast, kelleks on Jan Piberman, Keidi Põld ja Alika Leonova, kes Erasmus+ projekti "Parimaid praktikaid Euroopast" raames oma erialase praktika just Slovakkias sooritada saavad. Sellel aastal aga tegi meie partnerkool, Kosice Hotelliakadeemia, meile lisaks veel huvitava ettepaneku ning kutsus meie praktikandid samal ajal koolis toimuval barman'ide võistlusel osalema. 

CASSOVIA CUP on kohalik noorte baarman'ide võistlus, mis on toimunud Kosice Hotelliakadeemias juba pikki aastaid. Viimastel aastatel on proovitud kaasata ka oma europartneritest sõpruskoole ning selleaastasel võistlusel osalesid veel ka Tšehhi Vabariik ja Ungari, varemalt on osa võtnud ka Portugal. Võistluse käigus toimub nii teooria test kui ka praktiline kokteilivalmistamise osa, kus iga osaleja pidi hakkama saama ühe alkohoolse- ja ühe alkoholivaba joogiga. Meie tiimist asusid võistlema Alika ja Keidi, kes said enne minekut ka veidike joogivalmistamise alast koolitust. Kogemusi sellel alal ju ei olnud, sest nii Keidi kui Alika õpivad tegelikult hoopis kokaerialal kuid on rõõmuga valmis vastu võtma ja selgeks õppima uusi kogemusi ja oskusi.

Tüdrukute õppimistahe ja sihikindlus tõid Keidile võistlustelt kolmanda koha ning Alikale diplomi ning suuremas koguses uusi kogemusi, julgust, keelepraktikat ja uusi sõpru. Kohe pärast seda asusid nii Jan, Keidi kui Alika restoranitööle, kuhu nad jäävad kokku neljaks nädalaks. 

Rohkem infot ja fotosid HKHK õpilaste välispraktikatest leiab meie HKHK PRAKTIKABLOGIST.