Metsiku Lääne LOODUS- JA FILMIRADADEL

Haapsalu Kutsehariduskeskuse loodusturismi korralduse eriala 2. kursuse õpilased (LT14) korraldasid 31.05-01.06.2016 oma lõpueksami reisi filmi- ja loodusradadel.

Reisi käigus külastati Lääne-Eesti huviväärsemaid paiku. Ettekanded seoti fimiteemaga, esitatid põnevaid seiku võttepaikadest, filmimistest, avades taustu ja tuues esile ammu unustuse hõlma vajunud hetki. Läbivaks teemaks kujunes film „Jõulud Vigalas“. Leiti, et Eesti filmis meeldib režissööridele midagi maha põletada.

Esimene päev kulges mööda mereäärt. Käidi ära Väike-Rõude mõisa juures, Matsalus, Virtsus, Varblas, Matsi rannas, Tõstamaa mõisas, kus asub ka filmimuuseum. Muuseumis võttis meid vastu Jaak Elling, kes rääkis huvitavaid lugusid filmi tegemisest. Tõstamaa kanti nimetatakse ka Eestimaa Hollywoodiks, kuna on tegu filmitegijate meelisvõttepaigaga.

Kuigi reis oli hoolikalt planeeritud, tuli ikkagi ette ootamatusi. Nagu näiteks teele kukutatud puu ning bussi ootamatu peatamine reisijate poolt – nimelt nähti bussiaknast kaunist kuldkinga. „Metslased jäävad metslasteks“, tõdesid maaturismi eriala õpilased, kes reisist osa võtsid. Ööbiti Kastna puhkekülas, mis jäi meelde oma imelise merevaate, koskla poegade ja sääskedega.

Teine päev kulges juba sisemaal. Käidi ära Nedrema puisniidul, Pärnu-Jaagupi kirikus, Vana-Vigalas, Kullamaal Aare Laanemetsa kalmul. Otsisime üles Karukoopa, mida vastavalt nimele ei olnudki nii lihtne leida. Seal sai peetud lõuna. Reis sai lõpetatud Laikmaa majamuuseumis mõnusa piknikuga.

Kokkuvõttes saatis tervet reisi ilus ilm ja meeldiv seltskond. Bussis kõlasid muusikalised vahepalad ja kõigile tuttavad filmifraasid. Nii korraldajad kui reisist osavõtnud õpetajad ja maaturismi korralduse õpilased jäid reisiga väga rahule.

Ave Huugen, Meeli Laanes ja Külli Vaalma,
loodusturismi korralduse eriala II kursuse õpilased