HKHK õpilane KARITA TÄNNA saavutas MAJUTUSTEENINDAJA VÕISTLUSTEL 3. KOHA

karita26. mail toimus Tallinna Teeninduskoolis majutusteenindaja ja vastuvõtu administraatori kutsevõistlus. Haapsalu Kutsehariduskeskuse 3. kursuse majutusteeninduse eriala õpilane Karita Tänna saavutas võistlustel väärika 3. koha.

Võistluste aeg langes kokku praktika ajaga, mis tekitas pisut probleeme osalejate leidmisega. Nii ei osalenud me vastuvõtu administraatori võistlustel ja majutusteenindaja võistlusele õnnestus osalema saata kahe õpilase asemel üks, Karita Tänna. Neiu kommentaar võistlusele oli lühike, kuid tabav, “Vägev kogemus“! Tõsi, võistluspinget jätkus ja kogemusi saime juurde tõenäoliselt mõlemad.

Võistlustulle astus 9 majutusteenindajat. Päev algas kirjaliku testiga ja koristustarvikute tundmisega. Majutusteenindajatel tuli praktilisi oskusi demonstreerida standard twin- toa koristuses, kuhu juurde kuulus vanniga sanitaarruum. Selle käigus said noored ka minibaari kontrollida ja täita, näidata oma oskusi hommikumantli ja rätikute kokku voltimises, oskama inglise keeles suhelda tuppa sattunud kliendiga, oskama valida happelisuse järgi tööks vajalikke puhastusaineid, oskama toimida kliendi maha unustatud asjadega. Samuti said neiud näidata oma oskusi hommikusöögi serveerimisega tuppa.

Ettevalmistus jäi napimaks, kui algselt planeerisin – lõpueksamid, välipraktika, riigieksamid, nii sai Karitaga vahel varahommikul teooriat korratud ja hilisõhtul toateenindust harjutatud. Mõnigi kord sai pikutades jälgitud Karita värskelt tehtud voodis tema pingutusi ja meenus ka kolme aasta tagune Karita, kes peab tunnistama ei olnud unistuste õpilane. Seda enam tundsin rõõmu, et kolme aasta jooksul on temast kasvanud teadmiste himuline, hakkaja, asjalik, vastutustundlik, enesekindel ja tark neiu. Selle kõige preemiaks oli majutusteenindaja kutsevõistluse 3. koht.

Aitäh sulle Karita toreda kogemuse ja tegusa kevade eest! Edu edasi pürgimisel, sinus on palju veel peidus!

Ivika Raudsepp

HKHK kutseõpetaja ja Karita juhendaja

 

Suured tänud eduka kooli esindamise eest, Karita ja Ivika!