Majutusteenindus (spaa- ja iluteeninduse suunaga)

Õppeliik: 4.taseme kutseõpe, kutsekeskharidusõpe

Nõuded alustamiseks: põhiharidus
(või lõpetamata põhihariduse korral vanus vähemalt 22 aastat)

Õppekavarühm: Turismi-, majutus- ja toitlustusteenindus

Õppeaeg: 3 aastat

Eriala lühitutvustus: Majutusteenindaja võib töötab erinevates majutusasutustes kas vastuvõtuleti töötajana, konverentsiteenindajana, korruse perenaisena, restoraniteenindajana, spaa-, toa- ja puhastusteenindajana või leida tööd ilumaailmas. Majutusteenindajal on algteadmised klassikalisest massaažist, käte ja jalgade hoolitsustest, jumestamisest ja juuste seadmisest. Klientide teenindamisel on oluline suhtlemisoskus, pingetaluvus, oskus kiiresti leida parimaid lahendusi probleemolukordade lahendamiseks ja hea väljendus- ning võõrkeelteoskus. Majutusasutuse kliendid vajavad teenindamist kogu ööpäeva, seetõttu on hotelliteenindaja töö graafiku alusel ja sageli ka öösel, puhkepäevadel ja riiklikel pühadel.

Õppebaas: Majutusteenindaja teoreetiine õpe toimub õppeklassides, praktiline õpe kooli hostelis ning majutusettevõtetes

Praktikad: I aastal toimub kuuajaline toateeninduse praktika. Pool ajast praktiseeritakse kooli hostelis ja ülejäänu majutusettevõttes. II õppeaastal toimub toitlustusteeninduse ühe kuu pikkune praktika toitlustus- või majutusettevõttes. III õppeaastal toimub kuuajaline praktika ettevõttes, kus harjutatakse vastuvõtutööd ning konverentsi, spaa- ja iluteenindust.

Kutsekvalifikatsioonieksamid: Kõigil õppijatel on võimalik taotleda Kelneri või Hotelliteenindaja, tase 4 kutsekvalifikatsiooni. Eksameid korraldab Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL), kelle poolt on ka moodustatud eksamikomisjon. Eksam koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast.

Edasiõppimise võimalused: Õpinguid on võimalik jätkata kõrgkoolis või keskhariduse baasil kutseõppeerialadel.

NB! Õpilastel on vaja välja osta kooli poolt tellitud teenindaja tööriiete komplekt, kuhu kuuluvad seelik, vest, pluus (~70 EUR).